eposta yazdır zoom+ zoom-

9 aylık yeğeninin hayatı için futbolu bıraktı

9 aylık yeğeninin hayatı için futbolu bıraktı

Arjantinli futbolcu Benitez, doktorların "Bir daha futbol oynayamazsın." uyarısına rağmen ameliyata girerek karaciğer nakline ihtiyacı olan 9 aylık yeğeninin hayatını kurtardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-07-2017 15:25 - Güncelleme: 26-07-2017 15:25

Birkaç hafta önceye kadar Arjantin'de Central Larroque takımının formasını giyen Lulo lakaplı Benitez, futbol ile insan hayatı arasındaki tercihini yaşatmaktan yana kullandı. 9 aylık yeğeni Milo'nun hayati riski bulunması Benitez'i yıkarken doktorlar bebeğe karaciğer nakli yapılması gerektiğini açıkladı.

"FUTBOL OYNAYAMAYACAKSIN" DEDİLER, DÜŞÜNMEDEN AMELİYATA GİRDİ

İlk tedavilerin cevap vermemesi üzerine başka çaresi kalmayan Milo için babasının karaciğeri uyumlu çıkmadı. Annesi ise kalp sorunları yaşadığından riskli olduğu gerekçesiyle donör kabul edilmedi. Test yaptıran Benitez'in ise karaciğeri yeğeniyle uyumlu çıktı. Ancak doktorlar bu ameliyat sonrası Benitez'e bir daha futbol oynayamayacağını söyledi. Hiç düşünmeyen Benitez futboldan vazgeçip yeğeninin hayatını kurtarmayı seçti.

İKİ AMELİYAT 19 SAAT SÜRDÜ

Alejandro Benitez'den karaciğer parçası alınması için yapılan ameliyat 7 saat, bu parçanın nakli için Milo'ya yapılan ameliyat ise 12 saat sürdü. Doktorlar her iki ameliyatın da başarılı geçtiğini belirtirken küçük Milo'nun durumunun stabil olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 9 aylık yeğeninin hayatı için futbolu bıraktı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 26 Temmuz 2017 16:27 helal olsun amca,dayı böyle olur.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro