eposta yazdır zoom+ zoom-

Aykut Kocaman'dan eleştirilere sert yanıt

Aykut Kocaman'dan eleştirilere sert yanıt

F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü Aykut Kocaman, çalıştırdığı takımları defansif oynattığı yönündeki eleştirilere sert bir dille cevap verdi

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-06-2017 15:44 - Güncelleme: 15-06-2017 15:44

NTV Spor'da yayınlanan "Spor Aktüel" proramına konuk olan Aykut Kocaman, Ercan Taner'in sorularını yanıtladı.

Kocaman, savunma futbolu oynattığı yönündeki eleştirileri aptalca bulduğunu söyledi.

ELEŞTİRİLER ÇOK APTALCA

"Savunma futbolu oynattığıma yönelik saçmalıklara artık cevap vermek istemiyorum. Bu oyun bir bütün. Sadece savunma veya sadece hücum oynayan takım var mı? Böyle aptalca, saçma bir şey olabilir mi? Juventus'un, Barcelona'nın oyunlarına gıpta ediyor herkes. Onlar savunma yapmıyor mu? Savunmasız atak olmaz, ataksız da savunma olmaz. Futbol komple bir oyun. Böyle bir algı son derece saçma, aptalca."  

aykut kocaman

HÜCUM HOCASIYIM

"Savunma futbolu oynattığım algısını oluşturmaya çalışanlar saçmalıyor. Ülkemizdeki en büyük sorunlardan bir tanesi; birtakım şeyleri algılarla yönetmeye çalışmak. Kazanmak zorundasın. Bunun için de her şeye çalışmalısın. Analiz yapmalısın. Bunların hepsi totelde savunma zaten. Teknik direktörlüğe başladığım İstanbulspor'dan beri hayalim oyunu hep 3. bölgede oynamak. Bu da topa sahip olmaktan geçiyor. Topa sahip olmak da bir savunma şeklidir. Bugünün futbolunda, hiç sevmememe rağmen 'endüstriyel futbol' dediğimiz olayda, kazanmak için enstrümanları bulmak zorundasın. İyi takımın ana unsuru kadrodur."

"MİLLİ TAKIM’A SEMBOLİK DE OLSA BİR OYUNCU ALINMALIYDI”

“Milli Takım kadrosu Milli Takım seçicisinin uktesinde olan bir şeydir. Kimse bir şey söyleyemez kimsenin haddi değil. Benim yorumum, 2 senedir Konya takımı geçen sezon lig 3’üncüsü olmuş, bu sene ligde istediğimiz sonuçları alamadık ama kupayı kazandı bu takım. Milli Takım’ın seçicisine hakkım yok bir şey söylemeye. Ama siz Türkiye Futbol Direktörü’yseniz çok kapsamlı bir şey olması lazım bunun. Bir takımı başarısını teşvik etmek için sembolik de olsa bir oyuncu alınır. Ama maç kadrosu için hiç kimse bir şey söyleyemez.”

"SORUN PRİM DEĞİL, HER ŞEYİN ÖLÇÜSÜNÜ KOYMAK LAZIM"

"Milli Takım çatısı altında bu çatışmaların olmaması gerekir. Tartışmalar olabilir ama çatışma olmaz. Sorunları çatışma üzerinden halletmeye çalışıyoruz. Sorun yaratan kafa sorun çözmek isteyen kafadan daha fazla. Ulusu temsil eden kişilerin bu durumları bu kadar çirkin, nahoş hale getiren durumlardan sakınmaları gerekiyor. Buradaki sorun prim değil, prime doğru götüren ölçüsüzlük gibi görünüyor. Her şeyin ölçüsü olduğunu düşünüyorum. Ölçüsü kaçtığı anda iştahlandırıcı olan şey silah haline geliyor. Arda tarafından bakarsak Milli takımı bıraktım demek çok kolay değil. Hangi duygularla söylüyor ona bakmak lazım. kendisini feda da ediyor olabilir.''

"Sen nasıl bırakırsın?" Milli Takım'ı reddetmek değil ki bu, sorunları bitirmek için kendisini çekmesi anlamına da gelebilir. Sen bir insan hakkında nasıl karar verebilirsin. Bir oyuncu bunu söyleyebiliyorsa bunun sebeplerini de düşünmek lazım, kolay bir şey değil bu. Biraz daha insanların kararlarına saygı lazım. Milli Takım'da artık oynamayacağım diyecek hale de getirmemeliyiz, eğer böyle bir karar aldıysa da saygı göstermek en büyük görevimiz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aykut Kocaman'dan eleştirilere sert yanıt haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 15 Haziran 2017 20:14 gs ler genç takımın hoca yamağını aldılar teknik direktör yaptılar adamı bir kere eleştirmediler sahip çıktılar sonuna kadar desteklediler. ama bizim fenere adkovat gibi dünya çapında bir çalıştırıcı geliyor adama az daha kafayı sıyırtacaklardı. sonra kendi içinden çıkmış takımı o zor dönemde şampiyon yapmış oldukça da başarılı kabul edilen kendi öz evladını aykutu kabul edemiyor. bu tam bir kominist ahlakı. hakiki ve tek müslüman-türk takımı fenerbahçemize yakışmıyor bu durum.

    CEVAP YAZ 3 4

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro