SON DAKİKA

YAZARLAR

Mehmet Özışık

Mehmet Özışık

mehmet@internetspor.com @ozisikmehmet rss Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2013 12:21 - Güncelleme: 22 Kasım 2015 23:07

Bize nazar değdi galiba!

Baştan anlatmaya gerek yok. Necati Şaşmaz'ın, bir başka deyişle namı değer Polat Alemdar'ın kameralar karşısında söylediği "Bize nazar değdi" sözü, şu aralar cuk diye Galatasaray'a uyuyor. Evet arkadaşlar Galatasaray'a nazar değdi galiba.

Bir çoğunun inandığı bu nazar değme işine ben inanmıyorum maalesef.

Ve yine maalesef Galatasaray bugün bu kaosu nazardan değil, Fatih Terim'in bitmek tükenmek bilmeyen kendi başına buyruk hal ve hareketlerinden dolayı yaşıyor.

1970'li yıllarda geldiği Galatasaray'da sürüyle vukuata imza atan Fatih Terim'in yaptıklarının çetelesini tutsam değil bir kaç ekran bir kitap bile yazılabilir. Gerek Milli Takım başında gerekse gittiği yurtdışında özellikle hakamlerle uğraşması sonucu gündemden düşmeyen Terim'in geçmişine birlikte kısa bir göz attıktan sonra bireysel olarak ben de son olaylar üzerine fikrimi beyan edeceğim.

******

11 yıl formasını giydiği Galatasaray'da futbolu hakemlerle yaşadığı tartışmanın ardından bırakan Fatih Terim, 1985 yılında Erdal Keser'in gördüğü kırmızı karta tepki olsun diye Antalyaspor Galatasaray maçının hakemi Hamza Alan'a önce tükürüp, sonra da küfürler savurunca kırmızı kartla cezalandırıldı. Tribünleri galeyana getiren Terim sahayı terk etmeyince polis zoruyla stadyumdan çıkarıldı. 5 maç ceza ile kurtulan Terim'e en büyük tepki o zamanın başkanı Ali Uras'tan geldi. Galatasaray kaptanı olan Terim'i rezillikle suçlayan Başkan Uras, gerekli cezanın verileceği yönünde beyanat verince, Terim önce kaptanlığı ardından da futbolu bıraktı.

Deneme 

Galatasaray'a futbolculuk dönemlerinde verdiği zararlarla gündeme gelen Fatih Terim'in futbolculuk kariyerinin ardından başlayan teknik direktörlük kariyeri de bir yığın polemik ve tartışmalarla devam edip gitti. Mehmet Ağar'ın bakanlığı döneminde gelen şampiyonlukları sorgulanan Fatih Terim, gittiği İtalya'da Türk hakem Orhan Erdemir ile yaşadığı polemik yüzünden gündemin ilk sırasına oturmayı bir kez daha başarmış oldu. Akabinde Fiorentina'dan gönderilişi ve Milan ile yaşadıklarından dolayı İtalya'dan kapı dışarı edilişi hepimizce malum.

Deneme 

Derken ikinci kez geldiği Milli Takım'ın başında İsviçre'ye karşı oynadığımız Play Off müsabakasında hakem Lubos Michel ile sürekli tartışıp yine benzer olayların çıkmasına neden olmuştu Fatih Terim. İstanbul'da oynanan ikinci maçta da hakem Frank de Bleeckere ile yaşadığı polemikler ve ortamı germesi ile dünyaya rezil oluşumuzla bir kez daha gündeme geldik.

Deneme 

Türkiye Ligi'nde yaşanan rezaletleri saymakla bitirmemiz mümkün değil. Özellikle geçtiğimiz sezonun neredeyse yarısını tribünde tamamlayan Fatih Terim'in basına yönelik yaptığı hakaretlerin ise haddi hesabı yok. Ekranların karşısında oturanların izlediği basın toplantısında milyonlara cinsel organını göstermesi, Osman Tanburacı'ya ettiği küfürler şu bu az şey değil.

*******

Tüm bunların ışığında halen imparator diye tezahuratlarla anılan ve uğruna yönetimlerin istifaya davet edildiği Fatih Terim'in bitmek tükenmek bilmeyen vukuatları netecesinde yeniden kapının önüne konmasını doğru ben pek yadırgamayanlardanım.

Başarılarından dolayı her defasında hakkı teslim edilen Terim'in gittiği her takımdan kovulması bana göre bir kez daha tekerrür etmiştir.

Fiorentina'dan, Milan'dan, Milli Takım'dan ve Galatasaray'dan kovuluşu tamamen yönetimlerin suçu olmamalı bana göre.

Terim'in biraz da çuvaldızı kendine batırması gerekir diye düşünüyorum.

Bunu Terim yapmıyorsa en azından Galatasaray taraftarının aklı selim düşünüp yönetime sahip çıkması gerekir.

Fatih Terim'e yol verenlerin tamamı suçlu olamaz. Zira onlar da başında bulundukları takımların çıkarlarını öncelikle koruyup kollamak mecburiyetindeler.

Ben bireysel olarak Fatih Terim'in bir çok platformda Galatasaray'ı temsil bakımından küçük düşürdüğünü. Başarıları ile değil de skandallarla gündeme getirmesinden rahatsız oluyorum.

Bu yüzden de Terim'in gönderilmesinin oldukça yerinde bir karar olduğunu savunuyorum.

Gelecek hoca kim olursa olsun bu kadro ile başarıyı mutlaka yakalayacaktır.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bize nazar değdi galiba! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR63 YORUM
  • Misafir1439 29 Eylül 2013 14:39 Bi bakimdan dogru dorsunda dediklerin kendini kantlamis basarili bir adam icin fazla gelir. Biraz daha tatli sert uslubuyla elestirseydin tamamen katilirdim yazdiklarina. Ama ole basarili bi adaki bu denli yerden yere vurman cok abartili.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro