YAZARLAR

Hasan Perioğlu

Hasan Perioğlu

hasanperioglu@gmail.com @naos56 rss Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2016 17:14 - Güncelleme: 27 Kasım 2016 23:09

El salla Riekerink

 Sezonun ilk maçı olan, Karabükspor’un fark atabileceği, ancak forvet oyuncularının beceriksizliğinden dolayı 1-0’lık Galatasaray galibiyeti ile biten maç, bugünkü Galatasaray’ın aynasıydı.

 Ama o kadar çok skorkolik olmuşuz ki, günden güne daha kötü oynayan Galatasaray’ı, aldığı tesadüfi galibiyetlerden dolayı kimse fark edemiyordu.

 Lig başladığından beridir Galatasaray’ın kompakt oynayabildiği bir tek maç yok.

 Alınan birkaç galibiyete rağmen asla takım olunamadı.

 Bir gün driplingleriyle Bruma, diğer gün kafa veya röveşatası ile Eren Derdiyok, sonrasında orta sahaya muazzam bir dinamizm getiren Tolga Ciğerci ve diğer zamanlarda da kurtarışlarıyla Muslera Galatasaray’ı bugünlere getirebilen bireysel oyunculardı.

 Ve bu gün kurban aranıyor.

 Ya Jan Olde Riekerink, ya da Selçuk İnan!

 Aslında doğru adres ikisi de değil.

 Galatasaray’ın başarısızlığının ilk mesulü yönetimin ta kendisidir.

 Siz Çin Patentli bir Hoca getirirseniz, başarısızlığın faturasını başkalarına kesemezsiniz. Tarihinde hiçbir başarısı olmayan ve son dönemlerinde Çin U16 takımında görev yapan bir ismi kısa bir Galatasaray Altyapı mesaisinden sonra A Takımın başına getirirseniz, olacaklara da katlanırsınız.

 Bugün Jan Bey’in Galatasaray’ın başında olması, Hikmet Karaman, Arda Vural, Mustafa Reşit Akçay, Aykut Kocaman, Mesut Bakkal, Ali Haydar Durusoy, Giray Bulak,  Cevat Güler, Sertaç Küçükbayrak, Tolunay Kafkas, Fuat Çapa ve o hiç beğenmeyip şans verme gereği bile duymadığınız Yılmaz Vural’a en büyük hakarettir!

 Jan Olde Riekerink Galatasaray’ı büyütemez ama Galatasaray Hollandalı çalıştırıcıyı muazzam büyüttü. Onun Galatasaray’ın başında bulunduğu her saniye Galatasaray’ın ve yönetimin hem kaybı hem de ayıbıdır.

 Riekerink döneminde alınan 2 kupa, rakiplerin beceriksizliği, tesadüfün de alasıdır. Zaten Riekerink Galatasaray’ı iyi yerlere getirebilecek olsaydı, yapacağı ilk iş, savunma temizliği olacaktı. Ama o ne yaptı, yönetimden sihirbaz ‘Josue’yi talep etti.

 Kardeş kendine gel, burası sirk değil, bize cambaz değil, futbolcu lazım!

 Fenerbahçe derbisine çıkıyorsun, savunmada adam diyebileceğin tek iyi Stoperin Chedjou’yu kesiyorsun. Ya da, bu kararı sen değil, başkaları veriyorsa, senle beraber onlar da gitsin.

 Derbide De Jong’u Selçuk’a tercih ediyorsun; beyinsiz bir takım olmaz Riekerink Bey!

 Sen oyun kursun diye, en önemli silahın Sneijder’i orta sahaya çekiyorsun; Sneijder ceza sahasından uzaklaştıkça, küçülür ve yok olur.

 Daha önce Antrenörlük yaptığım Antalya Süper Amatör Lig takımlarından Avsallar Belediyespor’da Sabri, Carol ve Hakan Balta’yı oynatırsam, namerdim!

 Ancak Riekerink Bey bu oyunculardan, yönetim Riekerink Bey’den ve daha önemlisi, taraftar bu yönetimden memnun ise, hepinize hayırlı olsun, başka bir şey diyemem.

 Son zamanlarda Galatasaray'ın her bocaladığı süreçte olduğu gibi yine Fatih Terim sesleri yükselmeye başladı. Kendinize gelin beyler, bu savunma olduğu sürece Galatasaray'ı Mourinho bile düzeltemez.   

Galatasaray’ı bu savunması ile Van Gogh’un meşhur flu eserlerine benzetiyorum. Renk çok ama ne olduğu belli değil!

 Galatasaray Fenerbahçe önünde 17. yılında da kazanamadı. Ama bu işin tek kazananı Bay Riekerink’tir. Galatasaray macerası sonrası, gideceği yeni takım Galatasaray’dan çok da küçük olmayacak.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN El salla Riekerink yazısına yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM REKLAM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro