eposta yazdır zoom+ zoom-

Fatih Terim hakkında bilinmeyenleri anlattı

Fatih Terim hakkında bilinmeyenleri anlattı

Galatasaray Tarihi ve Galatasaray Efsaneleri belgeselinin 13. bölümüne Fatih Terim konuk oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-06-2017 11:19 - Güncelleme: 23-06-2017 11:19

Galatasaray'da hem futbolcu hem teknik direktör olarak birçok başarıya imza atan Fatih Terim, Galatasaray Efsaneleri belgeseli için gerçekleşen röportajda Nebil Özgentürk’ün sorularını yanıtladı.

"İDOLÜM BABAM"

En büyük idolünün babası Talat Terim olduğunu belirten Terim; "Fakir bir çocuktum falan demeyeceğim. Öyle geçti benim çocukluğum ama ben çok mutlu bir çocuktum. Benim idol aramama da gerek yok, babam benim için bu konuda çok önemli bir idoldür bir ayağı engelli olmasına rağmen. Bana kattığı çok şey var." dedi.

"BOŞ KAĞIDA İMZA ATTIM"

Galatasaray yıllarından da bahseden Fatih Terim; "Ben hep Galatasaraylı kaldım. Ben Galatasaray’dan başka yerde oynamadım. 3 misli 5 misli falan teklif vardı ama ben hep boş kağıda imza attım. 74’te de, son transferimde bir hiddetle ve kararlılıkla girdim Hasnun Galip’teki meşhur masanın ucuna. Girdim, dedim ki 'Allah aşkına bana bir lira verin ama imzamın karşılığındaki o duyguyu hiç yaşayamadım' dedim. Alp Yalman bir sürprizle karşılaşmış gibi 'Eski köye yeni adet getirme kaptan, rica ediyorum at hemen hiç öyle bir şey yok' dedi. Attık imzayı 'Özür dileriz yanlış bir şey söyledik' dedik, çıktık." 

Fatih Terim

"Bir liramız kalmadı ki hiçbir zaman. Fazlasını alırdık. Bitti diyelim ama çok acil bir durumumuz var. Hemen bulur buluştururlar verirlerdi. Dolayısıyla aramızda bizim kağıdı veya kalemi gerektirecek bir güvensizlik söz konusu değildi." şeklinde konuştu.

Futbolculuk dönemine değinen tecrübeli teknik adam; "Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biriyim. Ama oynadığım oyuncular çok büyük oyuncular. Bakıyorum bazen yetenek olarak tek tek belki hala o dönemkiler gibi gelmedi. Ama Milli Takım olarak hiçbir şey yapamadık." diyerek sözlerini noktaladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Fatih Terim hakkında bilinmeyenleri anlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • mcakir 23 Haziran 2017 16:47 5 MİLYON alıyordun 5 katı 25 MİLYON eder! hep aynı ağız boş mukaveleye imza attım en büyük Gs.lı benim, en az aldığın 5 milyon laf ebeliğine gerek yok, kimse gs a bedava hizmet etmiyor. Biz taraftarlar bedava hizmet ediyoruz.

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro