eposta yazdır zoom+ zoom-

FETÖ'cü Enes Kanter'in ByLock yazışmaları çözüldü

FETÖ'cü Enes Kanter'in ByLock yazışmaları çözüldü

ByLock yazışmaları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştırıldı. NBA basketbolcusu Enes Kanter'le ilgili kısımlar ise bomba...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-05-2017 08:44 - Güncelleme: 16-05-2017 08:44

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kriptosu çözülen ByLock yazışmaları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ davalarının görüldüğü ağır ceza mahkemelerine gönderildi. Yazışmalarda, sosyal medyadan FETÖ'ye bağlığını dile getiren NBA basketbolcusu Kanter'in All Star seçilebilmesi için örgüt üyelerine talimat verildiği tespit edildi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından kriptosu çözülen ByLock yazışmaları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştırıldı.

Başsavcılık, örgüt mensuplarının ByLock yazışma içeriklerini, darbe girişimi ve FETÖ üyelik davalarının görüldüğü mahkemelere gönderdi.

Enes KanterFETÖ davalarından yargılanan sanıklar ile avukatları, ByLock kullandıklarına dair tespitin tek başına yeterli olmayacağını, ByLock mesaj içeriklerinin açıklanması gerektiğini dile getiriyordu.

Kripto çözümlerin devam etmesi nedeniyle FETÖ darbe girişiminden yer alan askerler başta olmak üzere örgüt üyeliği nedeniyle hakkında dava açılan sanıklar için tanzim edilen iddianamelerde, ByLock yazışmalarına yer verilememişti.

Enes Kanter

FETÖ'CÜ KANTER İÇİN TWİTTER SEFERBERLİĞİ DE BYLOCK'TA

Yazışmalarda, sosyal medyadan FETÖ'ye bağlığını dile getiren NBA basketbolcusu Kanter'in All Star seçilebilmesi için örgüt üyelerine talimat verildiği tespit edildi. "yusuf42" rumuzlu kişinin 8 Ocak 2016'da gönderdiği mesajda ise sosyal medyadan FETÖ'ye bağlığını dile getiren basketbolcu Enes Kanter için internet üzerinden seferberlik yapıldığı yer aldı.

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) oynayan Kanter'in, "Allstar" seçilebilmesi için örgüt mensuplarına, "Enes Kanter #NBAVote" etiketi ile sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmaları talimatı veriliyor.

Söz konusu mesajda, "Tweet at, Facebook ve Instagramda paylaş, oyunu kullan, Enes Allstar olsun. Her RT bir oy. Abi destek olunabilir mi?" ifadeleri kullanıldı.

Örgüt üyelerinin bütün çabalarına rağmen Kanter, NBA All Star oylamasında yaklaşık 48 bin oy alarak 10'uncu olabilmişti.

Enes Kanter

PROPAGANDA İÇİN HZ. MUHAMMED'İN ADINI KULLANDILAR

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 2010 KPSS sorularının sızdırılması davasının sanıklarından Adem Köseoğlu'na "mismail" rumuzlu kullanıcı tarafından 25 Aralık 2015'te gönderilen ve dava dosyasına giren ByLock mesajı, örgüt üyelerini etkilemek için Hz. Muhammed'in adının kullanıldığını ortaya koydu. Söz konusu rüyada, Hazreti Muhammed'in "Haşir meydanında sizi (örgüt üyeleri) almadan, Firdevs cennetine girmeyeceğim. Şefaatim inşallah size nail olacak." dediği iddia edildi.

ByLock yazışmalarında, "abi ve ablalar"ın Hazreti Peygamberin bulunduğu bir mecliste toplandığı sözde rüyanın, "Allah Resulü'ne soru soruyoruz. Bir arkadaş ayağa kalktı, 'Ya Resulallah bugünlerde olan bu olay ve hadiselerden bize ne tavsiye edersiniz?' En son ben kalkıp 'Ya Resulallah ahir zamanda gelen sizin yolunuza sahip çıkan biz kutsiler, yarın kabrin öbür tarafında, kıyamet sabahı, haşir meydanında biz ve siz nasıl olacağız?' Allah Resulü buyurdular ki 'Haşir meydanında sizi almadan Firdevs cennetine gitmeyeceğim. Şefaatim inşallah size nail olacak' dedi." şeklinde örgüt üyelerine aktarıldığı tespit edildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN FETÖ'cü Enes Kanter'in ByLock yazışmaları çözüldü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Kabus Gibi 16 Mayıs 2017 16:10 bu yazilanlarda hicbir suc unsuru görmüyorum, yokmu daha net birseyler,

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro