YAZARLAR

Mehmet Özışık

Mehmet Özışık

mehmet@internetspor.com @ozisikmehmet rss Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2011 01:24 - Güncelleme: 25 Ekim 2015 15:08

Galatasaray yeni bir hoca yaratıyor...

Takımın başına geldiği ilk dönemde eleştiri bombardımanına tutulan Hagi, ne yazık ki ikinci dönemde de benzer eleştirilere maruz kalmış durumda.
Neymiş efendim, Hagi Galatasaray'ın teknik direktörü olmaya layık biri değil.
Futbolculuğuna şapka çıkaran kalem erbaplarının hemen hemen hepsi aynı görüşte.
Baştan söyleyeyim ben Hagi'yi sonuna kadar destekleyen nadir insanlardan biriyim. Destek derken, Hagi'nin müthiş bir teknik direktör olduğunu söylemiyorum.
Tam tersine, Galatasaray'ın çok büyük bir takım olduğunu savunarak Hagi'ye destek veriyorum.

Ve bir de iddia ortaya atıyorum. Galatasaray Hagi'yi dünyanın iyi teknik direktörleri arasına sokacaktır. Yeterki kendisine biraz sabır gösterilsin.
Bunun en bariz örneklerinden bir tanesi, namı Türkiye sınırlarını aşan Fatih Terim'dir. Galatasaray'ı zor zamanlarında yanlız bırakarak, bugün yerden yere vurulan Hagi'ye mahkum eden Fatih Terim Galatasaray'ı çalıştırmadan önce kimdi.
Fiorentina mı yoksa Milan mı Fatih Terim'i tanıyordu?.
Galatasaray'daki başarıları olmasaydı Milli Takım'ı hangi zihniyet Fatih Terim'e emanet ederdi?.
Kaldıki o başarıların mimarı da bugün eleştirdiğimiz Hagi'dir.
Mustafa Denizli'yi Denizli yapan da Galatasaray değil midir?. Derwall'den sonra göreve getirilen Denizli'nin parladığı dönem Galatasaray'ın elde ettiği başarıların ardında gizlidir.

Futbolculuğu döneminde Galatasaray'a olan katkılarını şu anda yaptığı transferlerle yeniden sağlayan Hagi'nin başarılı olacağını ve bu başarısını da Galatasaray sayesinde elde edeceğini zaman gösterecektir.
Ama dediğim gibi kendisine biraz sabır gösterilirse.
Takıma kazandırdığı adı sanı duyulmamış futbolcuların nasıl canla başla mücadele ettiklerini hep birlikte görüyoruz, görmeye de devam edeceğiz.

Sadece Galatasaray için geçerli değil bu dediklerim. Barcelona'yı çalıştıran Guardilo'yı kim tanıyordu?.
Ya da Barcelana'nın, Rijkaard'ı dünyanın sayılı hocalarından biri yaptığına kim itiraz edecek?.
Ne Aykut Kocaman Fenerbahçe'den, ne de Şenol Güneş Trabzonspor'dan daha büyüktür. Şenol Güneş'i Şenol Güneş yapan Trabzonspor'dur.
Hepi topu 5-6 aydır Fenerbahçe'nin başında bulunan Aykut Kocaman için denilmeyen kalmadı. Kocaman'ın şımarık Brezilyalılar'dan Fenerbahçe'yi arındırarak bir devrim gerçekleştirdiğini kimse farkında değil.
Lig sonunda Fenerbahçe şampiyon olursa, şimdiden şampiyon ilan edilen Trabzonspor'un hocası Şenol Güneş kötü bir hoca mı olmuş olacak?.
Veya dünyanın sayılı futbolcularını transfer eden Beşiktaş ipi göğüslerse, Schuster çok mu büyük bir hoca olmuş olacak?.
Hayır.
Hiç bir hoca, hiç bir takımdan daha büyük değil olamazda.

Yöneticilerin de artık köşe yazarları ile yorumcuların sözlerine istinaden hareket etmemeleri gerekir. Eleştiri üzerine prim yapanların devri yavaş yavaş sona eriyor.
Kimse artık bu tür insanları tınmıyor. Galatasaray taraftarını protestoya adeta zorlayan bazı yazarların, emellerine ulaşamaması bunun en güzel göstergesidir sanırım.
Hatta tam tersini yapanların sayısı giderek çoğalıyor. Türk Telekom Arena'da yaşanması hayal edilen protestoların yerine, takımlarını canla başla destekleyen binlerce kişinin coşkusuna hep birlikte şahit olduk.
Mantık böyle devam ettiği sürece hem takımlarımız, hemde o takımları destekleyen taraftarların kazanacakları kaçınılmazdır.
Hem yönetime, hem Hagi'ye, hem de takıma destek veren Galatasaray taraftarı haftanın taraftarı seçilirken, 11. sırada bulunan Galatasaray aldığı galibiyet ile bir anda 7. sıraya kadar yükseldi.
Sizce de daha iyi olmadı mı?.

Hoşçakalın
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Galatasaray yeni bir hoca yaratıyor... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • cepken35 24 Şubat 2011 23:39 Sevgili Mehmet Özışık bu yazınız gerçekten harika..Ben de Hagiye sonuna kadar destek verilmesi taraftarıyımmİşte o zaman istikrarın yakalanacağını düşünüyorum..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro