YAZARLAR

Mehmet Özışık

Mehmet Özışık

mehmet@internetspor.com @ozisikmehmet rss Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2011 00:30 - Güncelleme: 10 Ekim 2015 23:42

Galatasaray'ı bitiren ihmalkarlık

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözü, bu yaşıma kadar hiç bu kadar anlam ifade etmemişti. Sizi bilemem ama benim şahsi görüşüm, Galatasaray'ın aldığı ahlar nedeniyle bu durumlara düşmesidir.. Harcadığı vefalı insanların haddi hesabı yok. Halen de harcamaya devam ediyorlar. Hasan Şaş, Mondragon, Hakan Şükür ve daha bir yığın isimden bahsetmiyorum. Sadece futbolla sınırlı değil Galatasaray'daki vefasızlık örnekleri. Geçenlerde aldığım bir maile inanamadım. Kısa bir araştırmadan sonra olayın gerçeklik payının olduğunu, hatta yazılanların az bile yazıldığını öğrendim..

Yapılan hatayı ve büyük bir ayıbı okurların da bilgisine sunma ihtiyacı hissettim. Dün İnternetspor'un tepesinde gözünüze çarpmıştır o vefasızlık örneğinin başyapıtı olacak olan haber. Gerçi haberimiz yorumcular tarafından bunun neresi skandaldır diyerek eleştirildi ama, ben iddia ediyorum bu haber yaşanabilecek en büyük skandallardan bir tanesidir. Kaldı ki o haberde skandalın ayrıntıları yoktu. Daha doğrusu biz bilmiyorduk. Ta ki Galatasaray yüzme antrenörü Ahmet Kip'in beni aramasına kadar. Ahmet Bey, haberin yalandan ibaret olduğunu ve yayından kaldırmamız gerektiğini söyleyince arkadaşlardan rica ettim araştırsınlar diye. Neyse bilgiler bir araya toparlandığında olayın bizim bildiğimizden daha beter bir durumda olduğunu öğrendim.

Vefasızlığın yanı sıra ortada çok ciddi bir mağduruyet söz konusu olduğundan dolayı mağdur olan kişiye ulaşmak istedim. Ancak görüştüğüm kişinin o şartlarda bile Galatasaray'ın zarar görmemesi için konuşmaktan kaçınmasına hayret ettim. Meselenin aslını astarını sizinle de paylaşmak istedim.

Olay aynen şu şekilde gelişiyor. Biliyorsunuzdur geçtiğimiz günlerde Bursa'da Türkiye Yüzme Yarışı düzenleniyor. Bu yarışmaya, 20 yıla yakındır Galatasaray'a hizmet etmiş olan Milli Yüzücü ve Türkiye rekortmeni Dilek Gerez Turgay da Galatasaray adına katılıyor. Ve bu yarışmada tam 5 dalda birinci gelerek 5 altın madalya kazanıyor.  Aynı zamanda Galatasaray'ın kadrolu elemanı olduğu için, başarısını ve sevincini yöneticisi Işın Çelebi ile paylaşmak için telefon açıyor. Sayın Işın Çelebi de, müsait olmadığını ve en yakın zamanda kendisine döneceğini söylüyor.

Skandal bu noktada patlak veriyor. Işın Bey'in kendisine dönmemesine içerleyen Dilek Hanım, kazandığı madalyalar ile İstanbul'a dönüyor. İlk iş olarak da, 5 madalyayı alıp kulübün yolunu tutuyor. Fakat Dilek Hanım, gittiği kulübe alınmıyor.. Kendisinin kovulduğunu söylüyorlar. Kazanılan madalyaları da almayız diye diretiyorlar. Kucağındaki madalyalar ile birlikte evinin yolunu tutan 1 çocuk annesi Dilek Hanım, durumu anlatmak için ulaşmaya çalıştığı Sayın Adnan Polat'a bir türlü ulaşamıyor.

Durum bu. Şimdi bu mu skandal haber diye burun kıvıranlara soruyorum. Elinizi vicdanınıza koyun. Bu skandal değil de nedir?. Koskoca Galatasaray bu ya. Yazık günah değil mi?. Ayıp ayıp. 500 lira maaş vermemek için mi yapılıyor bunlar?. Yaşı ilerlemiştir bahanesi ile dışladığınız futbolcuları göndermenizi anladık da bunu nasıl izah edeceksiniz?. Hadi 500 lira vermek size ağır geldi de Dilek Hanım'ı kapı dışarı ettiniz. Bari kulüp adına kazanılan o 5 madalyayı alın da bu ayıbı temizleyin. Sakın buna da yalan demeyin. Çünkü o madalyalar Dilek Hanım'ın Kadıköy'deki evinde duruyor.

Hoşçakalın
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Galatasaray'ı bitiren ihmalkarlık yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • yupyuxexes 03 Mart 2011 13:37 osmanlı devleti büyük ekonomik, askeri ve yönetimsel problemleri varken bile bunları pek önemsemedi. çünkü karşısında aciz avrupa devletleri olduğunu sandı yüzyıllarca. ama o geçen sürede avrupa güçlenmiş ve osmanlıyı bile geçmişti.. osmanlı gerçegi farkettiğinde aciz durumdaydı. biz büyüğüz, bize bişey olmaz demeyin.. tarihten ders alın!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro