YAZARLAR

Mehmet Özışık

Mehmet Özışık

mehmet@internetspor.com @ozisikmehmet rss Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2012 14:04 - Güncelleme: 11 Ekim 2015 00:44

Galatasaray'ı yakan adam

Ben demiştim sözüne bazı insanlar üzülürler. Hatta kuracakları cümleye şöyle başlarlar. "Ben demiştim demek nahoş bir durum ama maalesef ben demiştim böyle böyle olacak diye. Dediğimde de maalesef haklı çıktım. Keşke bu olmasaydı da ben haksız çıksaydım. Çok üzgünüm"...
Niye üzülüyorsun ki birader. İyi analiz etmiş öngörünle ne kadar ileri görüşlü olduğunu ortaya koymuşsun. Seni dinlemeyenler üzülsün.
Ben demiştim diyen kişilerden biri de benim. Sezon başlamadan evvel fikrimi sordular. Ben de şöyle bir iddia ortaya attım...
"Beşiktaş ile Galatasaray herkesi şaşırtacak futbol ortaya koyacaklar"...
İlk devre nihayet dün oynanan maçlarla birlikte bitti. Haklı da çıktım. İddiam da doğrulandı.
Neden böyle bir iddia ortaya attığımı anlatayım sizlere haklı mı haksız mı olduğuma siz karar verin.
Başarıya aç bir avuç insana, kendilerini ıspatlama fırsatı veren her lider sonuca muhakkak gider.
Samet Aybaba Beşiktaş'a geldiği gün ilk icraat olarak bunu gerçekleştirdi.
Adını sanını duymadığımız bir yığın genci takıma motive ettikten sonra, medyaya "Beşiktaş'ı hafife alıyorsunuz. Benim ekibimin neler yapacağını herkes görecek" dedi.
Ekibi de hocalarının bu güvenini boşa çıkarmamak için varını yoğunu ortaya koyup, seyir zevki yüksek maçlardan aldıkları puanlarla üst sıralarda yerlerini aldılar.
Beşiktaş camiası biraz sabır gösterirse ve Samet Aybaba'ya sahip çıkarsa, gelecekte ele avuca sığmayan bir Beşiktaş'ı karşılarında bulacaklardır.
Gelelim Galatasaray'ın neden başarısız olduğunu iddia etme gerekçeme.
Burak Yılmaz'ın transfer edildiği ilk gün şu iddiada bulundum. "Galatasaray geçen yılı mumla arayacaktır. Elmander de Selçuk İnan da beklentilerin çok çok altında performans sergileyeceklerdir. Burak Yılmaz'ın Edirne'den öteye geçemeyecek o egoist tutumu yüzünden bütün takım kendine oynamanın derdine düşecektir. Bu durum da en çok Galatasaray'a zarar verecektir".
Bugün baktığımızda  dediklerim bir bir gerçekleşmiş durumda. Selçuk İnan için varsa yoksa kankası Burak Yılmaz var. Tüm paslarını ona çıkarma gibi bir misyon üstlenmiş sanki.
Gerek Umut Bulut olsun gerek Elmander olsun Burak Yılmaz veya Selçuk İnan'dan pas alma şansları neredeyse imkansız.
Hal böyle olunca geçtiğimiz yıl takım oyunu oynayan Galatasaray, bu yıl bireysel başarılara endeksli bir oyun tarzı ile şu anki durumda maalesef.
Lider olduğuna aldanmayın siz Galatasaray'ın. Rakipleri puan kayıpları yaşamamış olsaydı, şu an kimler neler yazardı tahmin bile edemezsiniz.
İşin doğrusu günün birinde zoraki bir Burak Yılmaz yokluğunda, Elmander Umut Bulut ikilisi, hatta Sercan Yıldırım Elmander veya Umut Bulut Sercan Yıldırım ikilisinin Galatasaray'a daha çok katkı sağlayacağını görecek ve bana hak vereceksiniz.
Sadece futbol değil, bütün yarışmalarda takım oyunu esastır. Bireysel başarı hiç mi yok derseniz. Var elbet derim. Ama olağan üstü vasıfları olan bireyler için geçerli bir durum bu. Burak Yılmaz bunlardan biri değil.
Yanlış anlamayın kötü topçudur demiyorum. Birebir adam geçmede zayıf olsa da son vuruşlar konusunda bir hayli iyidir.
Dün akşamki Trabzonspor maçında kaleciyi üzerine çektikten sonra bomboş durumda bulunan Umut Bulat'a pas vermek yerine kendisinin vurup topu auta atması, iyi olan özelliklerini maalesef yok ediyor Burak Yılmaz'ın.
İyi niyetinden arkadaşlığından da kuşkum yok. Galatasaray'a yarardan çok zarar veren tek eksiği egoist tutumudur.
Bu tutumu değişmediği sürece, hem Galatasaray hem Burak Yılmaz kaybedecektir.
Engin Baytar'ı terbiye etmeyi kafasına koyan Fatih Terim'in bu duruma acil bir çözüm bulması şart. Aksi durumda atı alan Üsküdar'ı geçmiş olacak ve gerçekten çok yazık olacak.
Hoşçakalın 


PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Galatasaray'ı yakan adam yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • guşbeyinliler 24 Aralık 2012 20:11 Ayrıyetten engin konusuna da değineceğim. engin sağ kanatta oynadığında eboue ve enginli sağ kanat Türkiyenin en iyi sağ kanadıydı. eboue engin ile çok iyiydi. şimdi bindirme dahi yapamıyor. eboue aydın oyuna girdiğinde bile kendini çok belli ediyor. Hamit değerlendirilecekse ya formunu yakalaması lazım yada belki orta sahada denenmesi lazım. aslında orta sahada yektaya da haksızlık yapılıyor görüşündeyim

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro