YAZARLAR

Hasan Perioğlu

Hasan Perioğlu

hasanperioglu@gmail.com @naos56 rss Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2017 20:41 - Güncelleme: 14 Şubat 2017 20:55

Galatasaray'ın tek kurtarıcısı ACUN ILICALI'dır!

 Riekerink gitti, İgor Tudor’la beraber Galatasaray’da her şey düzeldi!

 Çok saygı duyduğum spor yazarı Mehmet Demirkol, Galatasaray’daki süreci, ‘Galatasaray o kadar kötü oynuyor ki, Riekerink’in yerine kim gelirse gelsin, Galatasaray’da daha başarılı olur’ şeklinde özetledi.

 Galatasaray yabancı teknik adamlara çok düşkündür ki, kulübün kuruluş yılı olan 1905’te Bulgar Boris Nikolof ile başlayan yabancı teknik direktör koleksiyonu son dönemlerde Frank Rijkard, Roberto Mancini ve Cesare Prandelli gibi Dünya çapında popüler hocalar ile devam etti.

 Türkiye dostu Jupp Derwall, Karl Heinz Feldkamp, Eric Gerets, Mircea Lucescu, Graeme Souness ve Mircea Lucescu Galatasaray’ı aldıkları çizgiden çok yukarılara taşırken, kendi oyun sistemleri ile de İdol oldular.

 Antrenör oldukları bile şüphe uyandıran Sigfried Held, Reinhard Saftig ve Michael Skibbe Galatasaray’daki çalışma süreçlerini, 'kendi hayatlarının altın yılı' olarak anılarına not edecekler!

 Bugün Galatasaray’dan gönderilen ‘kurban’ Riekerink’in karnesi bambaşka. Riekerink layık olmadığı Saraya Kral olarak terfi etti ve köle olarak da gönderildi. Riekerink başarılı veya başarısız değil, sadece Saray Oyunlarının bir piyonudur!

 İGOR TUDOR NE DEMEK?

 Teknik adam değişikliğinin devre arası değil de ikinci transfer dönemi bitiminden sonra yapılması çok manidardır.

 Ülkemde bu kadar çok ve başarılı teknik adam varken, İgor Tudor’un Galatasaray’ın başına geçmesi, Galatasaray Yönetiminin tarihi başarısızlığıdır.

 Devre arası yönetimin değişmesi, Galatasaray’da teknik adam değişikliğinden çok daha faydalı olacaktı.

 Birbirinden başarılı yerli Hoca bugünden sonra diplomalarını askıya alsa yeridir.

 Galatasaray’da değişmesi gereken, Teknik Direktörden önce,  Kulübün başına doğru Teknik Direktörün ismini verebilecek Acun Ilıcalı gibi bir beyindir!

 Ve bir de, yurdum insanının sesine kulak verelim:

 Bunca Üniversite diplomalı iş bulamazken, ‘makyör’ Kerimcan Durmaz TV8’de ‘İşte benim stilimde’ Jüri Üyesi olabiliyorsa,

 Ülkeme sınır ötesinden şehit haberleri gelmiyorsa,

 Bağırma, çağırma ve hakaret dolu spor programları hâlâ izlenilebiliyorsa,

 Sergen Yalçın ‘kendi kurduğu takımla’ dört büyüklere kafa tutabiliyorsa,

 Sevgililer 14 Şubat’ı tüm seneye yayabiliyorsa,

 Hâlâ bir umut var ve İgor Tudor’un Galatasaray’a transferine ‘küçük bir anlam’ verebilirim!
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Galatasaray'ın tek kurtarıcısı ACUN ILICALI'dır! yazısına yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • ahmed 22 Temmuz 2017 10:59 defalarca yazdım bu dursun olduğu müddetçe durum vahim gs yi tahrip etmek için içeriye yerleştirilmiş bi ajan gibi çalışıyor ey dursun bari şimdi aklını başına topla ya terimi ya luceyi getir tudor devam ederse 5 bin kişi zor gelir tribüne aklını başına topla yeterrrrrr artık

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM REKLAM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro