eposta yazdır zoom+ zoom-

IAAF Türkiye'yi favori gösterdi

IAAF Türkiye'yi favori gösterdi

AAF'ın internet sitesinde yer alan değerlendirmede, 27 Mart'ta Uganda'nın başkenti Kampala'da düzenlenecek 42. Dünya Kros Şampiyonası'na ilişkin analizlere yer verildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-02-2017 17:09 - Güncelleme: 24-02-2017 17:09

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), Türkiye'yi, Dünya Kros Şampiyonası'ndaki karışık takım müsabakasının favorileri arasında gösterdi.

IAAF'ın internet sitesinde yer alan değerlendirmede, 27 Mart'ta Uganda'nın başkenti Kampala'da düzenlenecek 42. Dünya Kros Şampiyonası'na ilişkin analizlere yer verildi. Şampiyonada ilk kez bu yıl gerçekleştirilecek karışık takım kategorisinde Türkiye, favori takımlar arasında yer aldı.    

Değerlendirmede şampiyonaya, Avrupa kros şampiyonu Yasemin Can ve Aras Kaya'nın yanı sıra Polat Kemboi Arıkan ve Meryem Akdağ ile katılacak Türkiye'nin, karışık takım yarışmasında zirveye aday olduğu vurgulandı. Türkiye ile birlikte ABD, Japonya ve Büyük Britanya'nın da zirve adayı olarak öne çıktığı kaydedildi.  

Öte yandan şampiyonada madalya sıralamasının zirvesinde, krosun lider ülkeleri Kenya veya Etiyopya'nın yer alması öngörüldü.

Rus atletlere yarış vizesi çıktı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN IAAF Türkiye'yi favori gösterdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro