Kalça şekillendirme egzersizi

Kalçalarınızı günde 5 dakikada yapacağınız egzersizlerla kaldırıp sıkılaştırabilirsiniz. brezilyalı kadınlar harika vücutlarıyla ünlüdür ancak harika kalçalara sahip olmak için brezilya'ya gitmek zorunda değilsiniz. hergün 5 dakikanızı ayrırarak yapabileceğiniz bu hareketlerle sıkı kalçalara...

Kalça şekillendirme egzersizi

Kalçalarınızı günde 5 dakikada yapacağınız egzersizlerla kaldırıp sıkılaştırabilirsiniz. Brezilyalı kadınlar harika vücutlarıyla ünlüdür ancak harika kalçalara sahip olmak için Brezilya'ya gitmek zorunda değilsiniz. Hergün 5 dakikanızı ayrırarak yapabileceğiniz bu hareketlerle sıkı kalçalara kavuşabilirsiniz.

Kalça şekillendirme egzersizi

1. Bacaklarınızı kırarak durun

İlk 1 dakika

Bacaklarınızı iyice açın.
Kollarınızı öne doğru parelel şekilde uzatın.
Dizlerinizi kırın ve bu şekilde 2 saniye durun.
Sonra tekrar eski halinize dönün.
20 tekrardan sonra kalabildiğiniz kadar uzun bu pozisyonda kalmaya çalışın.

Kalça şekillendirme egzersizi

2. Yere iniş

1-2 dakika arası

Bacaklarınızı omuz genişliğini kadar açın.
Saç bacağınızı açabildiğiniz kadar ileri doğru uzatın. 90 derece olacak şekilde çömelin. Sağ elinizi 90 derece ile dizinize parelel şekilde yere dayayın. Arka bacağınızı parmak uçlarınızdan destek alarak gerginleştirin. Sol bacağınız arkadaysa sağ elinizi duvar itiyormuş gibi yüz hizanızda durun. Bu pozisyonu diğer el ve ayakla tekrarlayın.

Saldırı pozisyonu

Birisiyle kavga edecek gibi dizlerinizi 45 derece kırın. Sandalyede oturur gibi dururken ellerinizi kavga edecek gibi yumruk haline getirin.

Kalça şekillendirme egzersizi

3. Atlayış pozisyonu

2-3 dakika arası

Ayakta düz bir şekilde durun. Daha sonra bir yerden atlayacak gibi sağ bacağınızı öne doğru açabildiğiniz kadar açın. Daha sonra her iki ayağınızın parmak uçlrında eliniz belinizde yükselin.

Bu hareketi bacağınızı değiştirerek tekrarlayın.

Yine eliniz belinizde sol bacağınızı ileri doğru açın ve diz çöker gibi 45 derece kırın, sağ ayağınızın parmak uçlarında bu şekilde durmaya çalışın. Biraz bekledikten sonra ayağınızı değiştirin.

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro