eposta yazdır zoom+ zoom-

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı finale yükselenler belli oldu

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı finale yükselenler belli oldu

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çeyrek final müsabakaları yapıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-07-2017 16:48 - Güncelleme: 16-07-2017 16:48
Anonsla er meydanına gelen 8 başpehlivan kuralarını çekti. Buna göre,  Orhan Okulu-Ali Gürbüz, İsmail Balaban-Salih Erinç, Şaban Yılmaz-Fatih Atlı,  Hamza Köseoğlu-Serhat Balcı ile eşleşti.
 
Başpehlivanlar yağlanmaları sonrası kol bağladı, peşreve çıktı  seyirciyi selamladı. Başpehlivanlar kule hakemlerinin işaretiyle güreşe tutuştu.
 
İki Antalyalı'nın güreşi ilgiyle izlendi
Organizasyonun en ilgiyle izlenen güreşi 2011, 2012 yılı başpehlivanı  Antalyalı Ali Gürbüz ile 2015 yılı başpehlivanı hemşehrisi Orhan Okulu'nun  karşılaşması oldu.
 
Orhan Okulu seriliğini, Ali Gürbüz'de uzun kol avantajını kullandı.  Ali Gürbüz, güreş boyunca sık sık kasnak-paça deneyen Orhan Okulu'nun bu  taktiğini boşa çıkarmaya çalıştı. Çeyrek final müsabakalarının en uzun süren  güreşi altın puan bölümünde hareketlendi.
 
Orhan Okulu, kasnaktan uzandığı paçasını alarak dengesini bozduğu Ali  Gürbüz'ü açık düşürerek mağlup etti.
 
Samsunluların mücadelesi
İki Samsunlunun güreşinde de 2005 yılı başpehlivanı Şaban Yılmaz ile  2014 yılı başpehlivanı Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Fatih Atlı'nın sık sık  hakeme Şaban Yılmaz'ın agresif güreştiği yönünde itirazları oldu. Bu mücadelede  er meydanına sık sık sağlık ekipleri girdi. Her iki pehlivana da ara ara müdahale  edildi. İki Samsunlu başpehlivan normal sürede yenişemedi. Altın puan bölümünde  Fatih Atlı'nın kündeye getirdiği Şaban Yılmaz bu oyunu rakibinin paçasını çekerek  boşa çıkardı. Şaban Yılmaz bu oyunda puanı alarak güreşi galip tamamladı.
 
Diğer mücadelelerde Serhat Balcı karşısında kazanan Erzurumlu Hamza  Köseoğlu ile Salih Erinç'i mağlup eden mağlup eden Antalyalı İsmail Balaban, üst  tura yükseldi.
 
Yarı finale çıkan Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, İsmail Balaban, Orhan  Okulu, çekilecek kura sonrasında birbirleriyle karşılaşacak.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı finale yükselenler belli oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro