YAZARLAR

Hasan Perioğlu

Hasan Perioğlu

hasanperioglu@gmail.com @naos56 rss Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2016 17:16 - Güncelleme: 09 Ekim 2016 22:11

Korku tünelinde milliler

Bu gece soğuk olacak.

 Milli takımımız İzlanda’da grup liderliği için mücadele edecek. Lakin kolay olmayacak, çünkü milli takımın rakibi İzlanda’dan çok daha fazlası.

  Öncelikle, iklim farklılığı işimizi zorlaştıracak en önemli faktördür.

 Sonrasında; oluşturamadığımız ‘takım’ olgusu.

 Uzun süredir dört büyüklerden bir takımın iskelet kadrosunu seçip, eksik yerlere de formda oyuncular takviye etmeyi düşünemedik veya başaramadık.

 Uzak da değildi aslında; yanı başımızda Şampiyon Beşiktaş’ın oyun kurgusunu kullanmak, başarının en kısa yolu olacaktı, ama yapmadık.

 İşin vahim tarafı; ‘görmedik’ değildi. Görüp yapmıyoruz. Çünkü ‘ben yaptım’ olmalıydı. ‘Başkasının başarısı altında dans etmem’ mantığı doğru bir yaklaşım değildi.

 Başka hocaların pişirdiğini en hazır halde kullanman kadar doğal bir şey olamaz. Ama tutku mu dersiniz, ego mu dersiniz adını ben koyamıyorum. Bildiğim, milli takım için en doğru neyse, o yapılmalı.

 Milli takım aday kadrosunda bulunan tüm oyuncuların Kulüp Hocaları ile iletişimde dahi olunmalı ve Ay Yıldız İzlanda’da dalgalanmalı.

 BİR FATİH TERİM DAHA ÇOK ZOR GELİR!

 Biz kimiz ya? Kalemi alan Fatih Terim’e nişan alıyor. Biz yazarlara bu yetkiyi verenler belli de, sorgulayıcımız kimler?

 Eğitimimiz ne?

Bilgimizin kaynağı ne?

Etik ve hukuk dersleri aldık mı?

Hepimiz Fatih Terim’den daha çok biliyoruz, öyle mi?

Birileri bize de dur demeli. Klavye başında ve televizyon ekranlarında tek taraflı ahkâm kesmek hiç adil ve doğru değil.

 Zaten medyamızın en yapamadığı şeydir; birden fazla farklı fikri yüz yüze tartıştırmak!

 Konu Fatih Terim ve Arda; vur babam vur.

 

 Bir de; tüylerim ürperdi Fatih Terim’in geçen gün canlı yayında yaptığı açıklamalardan sonra!

 ‘Ne Arda’yı, ne de başka bir futbolcumu yedirtmem.’ Bu bir, ikincisi de, ‘Arda bana değil, 80 Milyona yanlış yaptı.’

 Bu ne ya?

 Adeta Korku Cumhuriyeti yarattık. Neden herkes en küçük olayda 80 Milyonun arkasına sığınıyor?

 Ve madem Arda 80 Milyondan özür dileyecek bir vukuat işledi, neden ne olduğu tam ve net açıklanmıyor?

 İşte mesele burada; Fatih Hocam maç sürecinde değil de, daha uygun zamanda vukuatları açıklamazsa, herkese her şeyi yazma imkânı doğar!

 Arda Avrupa’nın en elit takımında tıkır tıkır futbol oynuyor ve en lazım zamanda kadroda yok! Arda sessizliği ve güzel oyunuyla en güzel cevabı veriyor.

 Şimdi de ben soruyorum; Arda ‘hata yaptı’ diye kadroda yok da, toplamı yarım Burak etmeyen üç forvetimiz için ne demeli?

 Sizin daha iyisini bulmadan Burak’ı kesmenizin de mantıklı bir açıklaması olmalı.

 Neyse bunları da geçtik; İzlanda soğuk ve sert. Yıllar önce 18’lik Emre Belözoğlu’nun Galatasaray Forması ile Almanya’da Borussia Dortmund’a karşı oynadığını hatırlıyorum. Soğuğa ve sertliğe 45 dakika zor dayanmıştı Emre. Bugün de adaşı Emre Mor İzlanda’da en büyük hücum kozumuz olacak.

 Ben olsam, Emre’yi son yarım saate saklar, İzlandalıları şaşırtırım.

 İzlanda’dan üç puanla dönmek zor ama, 320 Bin kişilik nüfuslarıyla Avrupa Futbol Şampiyonasında İngiltere’yi eleyerek çeyrek final oynamalarının formülünü alıp gelmek daha kolay ve faydalı olacak.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Korku tünelinde milliler yazısına yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM REKLAM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro