Nazi akımları tribünlere sıçradı

LEGİDA, PEGİDA ve AFD Partisi ile yeniden yükselişe geçen Alman Nazizm-Faşizm akımı spora da sıçradı. Dün Prag'da oynanan Almanya-Çekya maçında Alman tribünlerinden Nazi selamları yükseldi.

"SİEG HEİL SELAMI"

Maçın ortalarının oynandığı sırada Alman Milli Takımının atak yaptığı bölümde tribünlerden skandal tezahüratlar yükselmeye başadı. Alkışlayarak tempolu sloganlar atan taraftarların Nazi selamı olarak bilinen "Sieg Heil" (Yaşasın Zafer) sloganları atıldı. Maçın bir kısmında bu tezahüratı gerçekleştiren taraftarlar, yaptıkları el ahreketleri ile de Nazi Selamını yerine getirdiler.

MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ'NDEN TEPKİ

Alman taraftarların tezahüratları büyük tepki çekerken, Almanya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw' de duruma tepki gösterenlerden biri oldu.

Löw, "Ülkemiz için utanç vericiydi." dedi. Taraftarların maç içinde Nazi tezahüratı yapması konusunda yetkilileri göreve çağıran Löw, “Üzgün değilim ya da öfke dolu olduğum için üzgünüm. Hissettiklerimi bu daha iyi açıklar. Olanlar yüzünden gerçekten çok kızgınım. Bazı taraftarlar ülkemiz adına utanç verici davranışlarını sergilemek için uluslararası bir futbol maçını kullandılar” dedi. Löw ayrıca, “Bu anarşistleri istemiyoruz, onların milli takımı değiliz ve Prag’da olan taraftarların bazıları oldukça düşük seviyeli ve adice hareket etti.” şeklinde konuştu.

  • Futbol 05 Eylül 2017 13:03
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Nazi akımları tribünlere sıçradı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro