eposta yazdır zoom+ zoom-

Norveç'te kadın ve erkek futbolcuların eşitlik kararı

Norveç'te kadın ve erkek futbolcuların eşitlik kararı

Ücretlerin yeniden yapılandırılması ve kadın futbol takımı ile aralarındaki eşitsizliğin kaldırılması için "para kesintisini" kabul ettiler.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-10-2017 15:36 - Güncelleme: 09-10-2017 15:36

Norveç'te erkek futbol takımı, ücretlerin yeniden yapılandırılması ve kadın futbol takımı ile aralarındaki eşitsizliğin kaldırılması için "para kesintisini" kabul etti.

Dünyada ilk kez yapılan bu yeni düzenlemeye göre, Norveç'te tüm milli futbol oyuncuları ülkelerini temsil ederken artık aynı ücreti alacaklar.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye transfer çalımı

ERKEK FUTBOLCULARA TEŞEKKÜR

Norveçli kadın futbol oyuncusu Caroline Graham Hansen, Norveç Erkek Futbol Takımı’na kadın sporcular için attıkları bu adımdan dolayı teşekkür etti.

Hansen, sosyal medyada paylaştığı gönderisinde şunları söyledi:

"Bu, belki sizin için küçük bir adımdı. Fakat bu eşitlik bizim için, takımımız için ve erkeklerle aynı sporu yapmalarına rağmen daha düşük ücret alan tüm kadın sporcular için çok anlamlı. Eşitliği herkese gösterdiğiniz ve hayallerimizin peşinden gitmemizi kolaylaştırdığınız için hepinize teşekkürler!"

Norveç Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama, büyük bir övgüyle karşılandı. Norveçli oyuncu Stefan Johansen, "Her şey olması gerektiği gibi oldu. Biz Norveç futbolunu daha da ileriye taşımak istiyoruz. Bu yolda kadınlarla eşit öneme sahibiz."dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Norveç'te kadın ve erkek futbolcuların eşitlik kararı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 10 Ekim 2017 09:37 Bende esitlik istiyorum... Christiano Ronaldoyla, Messiyle... Vettelle esitlik istiyorum...

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro