eposta yazdır zoom+ zoom-

Passolig Genel Müdürü'nden açıklama!

Passolig Genel Müdürü'nden açıklama!

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Passolig kartı sayısının 5 milyonun üzerine çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-06-2017 08:43 - Güncelleme: 15-06-2017 08:43

Kazancı, Malatya'daki bir otelde düzenlenen iftar etkinliğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Çeşitli kentlerde toplantılar düzenleyerek sistemle ilgili detayları paydaşlarına anlattıklarını belirten Kazancı, aynı zamanda sistemle ilgili yanlış bilinenlere açıklık getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Etkinlikte 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgi veren Kazancı, e-bilet sisteminin altyapısının bu kanuna dayandığını ifade etti.

Passolig sisteminin işleyişi hakkında detaylı bilgiler de veren Kazancı, şöyle konuştu:

"Sistemin başında ciddi eleştiriler olması beklenilen bir durumdu, çünkü teknolojik bir iş ve insanların çok da alışık olmadığı bir konuydu. Eskiden insanlar maça kağıt biletle giriyordu ancak şu anda herkesin TC kimlik numarasının ve fotoğrafının olduğu bir kart var. Bugüne geldiğimizde Passolig sisteminin 2 milyon 850 bin karta ulaştığını görüyoruz. Sezon başına nereden baksanız 950 bin-1 milyon civarında bir kart satışı oluyor. Passolig kartı sayısının 5 milyonun üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz. Türkiye'de o kadar büyük bir potansiyelin olduğunu düşünüyoruz. Her geçen gün de zaten rakamlar bizi doğruluyor. Passolig sistemi ilk geldiğinde seyirci sayılarında bir düşüş oldu. Ancak 3 seneyi doldurduğumuz bugünlerde neredeyse Passolig öncesi sistemin geldiği ortalama sayıları bulduk."

Kazancı, TFF 1. Lig'deki Passolig kartı sayılarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Süper Lig'den daha da çok artışı TFF 1. Lig'de gördük. Yüzde 32'lik bir artış oldu. Maç başına 2 bin 200 kişi olan ortalama, 3 bin kişilere geldi. Bunda Yeni Malatyaspor'un başarısının etkisi çok büyük." ifadelerini kullandı.

Ceyhun Kazancı, kentlerdeki yeni stadyumların seyirci sayısına önemli katkılar sağladığını da sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Passolig Genel Müdürü'nden açıklama! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Vatandaş 15 Haziran 2017 19:14 Canım ne zaman isterse maça giderim. Gideceğim zamanda paramı basar maç biletimi alırım. Ne için dijital fişleme olan pasolig kartını alayım. Sanki takımlar muhteşem futbol oynuyorlarda. Futbnolunuzda pasonuzda yerin dibine batsın

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro