YAZARLAR

Hasan Perioğlu

Hasan Perioğlu

hasanperioglu@gmail.com @naos56 rss Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2017 17:26 - Güncelleme: 22 Ocak 2017 18:05

Riekerink başarılı başarısız olan...

 Riekerink’i neyle itham ediyorsunuz, neye göre başarısız sayıyorsunuz? 17.00 Euro maaş ile işbaşı yapan bir Altyapı Teknik Direktörünü A Takımın başına getirip Dünya yıldızları ile rekabet etmesini ve onlara üstünlük sağlayabilmesini futbolun hangi mantığı ile bağdaştırıyorsunuz?

Jan Olde Riekerink başarılıdır. Asıl başarısız olan öncelikle Galatasaray Yönetimi sonrasında da bu Galatasaray'ın iskeletini oluşturan Frank Rijkard, Fatih Terim, Roberto Mancini ve Cesare Prandelli’nin ta kendileridir!

Biri bana bu 'Yüce Teknik Direktörlerin' yetiştirdiği bir yıldız göstersin ki, onların yüceliği önünde ben de eğileyim.

Yok tabii, parayla alacaklar ama onu da başarabilseler! Ve isimleri hala 'büyük teknik direktör'.  

Ucu açık bir bütçe ile transferler yaptığınız halde Galatasaray’a sağlam bir oyun kurgusu sağlayamayan siz büyük teknik direktör ve yöneticiler Galatasaray’daki başarısızlığın baş sorumlularısınız. Riekerink garibimi ‘başarı değerlendirmesine almanız’, kurban aramaktan başka bir şey değildir.

Bakın:

Önce Melo gitti ve önlibero diye tutturdunuz. Yerine 2 milli oyuncu (Niegel de Jong ve Tolga Ciğerci) geldi, Galatasaray’da düzelen bir şey yok.

Stoper dediniz; Serdar Aziz’den sonra yeni milli Stoper Ahmet Çalık da alındı, savunmada yine değişen bir şey yok.

GALATASARAY GÜNAHLARIN BEDELİNİ ÖDÜYOR

Kasımpaşa’yı ayakta tutan ve Galatasaray’a önlibero olarak transfer edilen Ryan Donk ile Galatasaray savunmasının emniyeti olan Aurelien Chedjou’yu bu takımdan göndermek, Galatasaray’a ihanetten başka bir şey değildir. Bunlar kalacaktı, sağa ve sola iki hızlı savunmacı alınacaktı, Galatasaray bu kâbusları yaşamayacaktı.

Şimdi siz söyleyin, başarısız olan Riekerink mi, yoksa bu saçma sapan kadroyu oluşturan yönetim mi?

Okuma yazma bilmeyen felsefe öğreticisi Perihan Kaya ‘Nıkare keré, dıkare qurtané’ derdi. Yani, ‘Eşeğe gücü yetmez ama semeri döver’ derdi. Bizim yaptığımız da bu.

Galatasaray’ı bu hallere düşüren kurmaylara ses çıkaramayız da gücümüz Riekerink Bey’e yeter!

 Josue, Carole, Sabri ve Hakan Balta bu Galatasaray’da oynayacak ve başarı beklenecek, geçin bu palavraları!

‘Sneijder koşmuyormuş, Eren Derdiyok atmıyormuş, Selçuk İnan eski formunda değilmiş’ bu ne bilgi çöplüğü ya?

Bu üç oyuncu Fenerbahçe veya Beşiktaş’ta olsaydı, her iki takımımız da Şampiyonlar Liginde tarih yazarlardı. Ama bu Galatasaray’da her oyuncu tartışılmaya mahkûmdur.

Yorumcuları dinliyorum, Galatasaray’daki bu düzensizliği ve sorunların temelini Değerli Cem Dizdar’dan başkası konuşmuyor veya konuşamıyor.

İstanbul İnstitü’nün organizasyonunda yapılan ‘Medya Hukuku Semineri’ programında Saygıdeğer Hocamız Avukat Ekrem Alparslan Uysal’a sordum:

Hocam, herkes bir şekilde konuşuyor veya bir şekilde yazıyor; peki bizim denetleyicilerimiz, sorgulayıcılarımız kim diye!

Ekrem Hocamız önce ciddi bir dille; ‘bu konuda gerçekten ciddi bir boşluk var’ dedi ve arkasından bir tebessümle; ‘yine de bu dediklerini RTÜK duymasın’ diye esprilendirdi.

GALATASARAY VE GUERNİCA TABLOSU

Sanat ve Bilim tarihinde, Pablo Picasso’nun Guernica Tablosu’nun, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa Tablosu kadar önemi ve etkisi vardır.

1937 yılında İspanya iç savaşında Nazi Almanya’sına ait 28 savaş uçağı sivillerin yaşadığı Guernica Kentini bombalar ve çok sayıda sivil hayatını kaybeder. Bu olaydan çok etkilenen Pablo Picasso, bu bombardımanı Tuvaline resmeder ve dünya çapında meşhur eser olur.

Fransa’da sergiyi gezen bir Nazi Generali ‘Guernica Tablosunu’ çok beğenir ve Picasso’ya sorar:

-Bu sizin eseriniz mi?

Picasso:

-Hayır Efendim, sizin!

Evet bu Galatasaray Riekerink’in eseri değil, öncelikle yönetimin sonra da yönetimi yanlış yönlendiren renkli medyanın.

... bu işin  bir de bilgi boyutu var ve Galatasaraylıların ne istediği ve ne beklediği de sorgulanmalı!

Osuruk-küfür ve hakaret üzerine kurulu bir film ceza aldığı halde 5. versiyonunda da gişe rekorları kırıyorsa, ya bu halkın zekâsı sorgulanmalı, ya da Recep İvedik ayakta alkışlanmalı!  

GALATASARAY'IN KURTUŞUŞ REÇETESİ

Henüz geç değil. Bursaspor’dan ayrılan Hamza Hoca bu Galatasaray’ı kurtarır, ama sadece sezon sonuna kadar. Sonrasında bu takıma bir Alman eli değmeli.

Riekerink’e de haksızlık yapılmamalı. Daha realist, daha profesyonel davranılmalı ve Bay Riekerink alt yapıda görevine devam etmeli, tabii ederse!   
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Riekerink başarılı başarısız olan... yazısına yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 26 Ocak 2017 00:52 Perioğlunun ana fikrine ve özellikle Sabri,balta ve josue nin GS da top oynamaya hakkı oladığına katılıyorum....

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM REKLAM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro