YAZARLAR

Hasan Perioğlu

Hasan Perioğlu

hasanperioglu@gmail.com @naos56 rss Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2017 16:46 - Güncelleme: 13 Ocak 2017 16:25

Saray'da bir Fransız

 Savunması tel tel dökülen Galatasaray, elindeki ‘Stoperlerin en iyisi olan’ Fransız Yıldız Chedjou’ya kafayı taktı!

 Serdar Aziz transferi sonrası, ‘Galatasaray savunması düzeldi mi’ sorularına, ‘Galatasaray savunma bekleri rakip kale çizgisine süratli bir şekilde inebilecek kalitede olmadığı sürece, Galatasaray’ın ne savunması ne de oyun sistemi düzelmez’ tezinde bulundum.

 Savunma bekleri sorunu, Galatasaray’ın oyun ritminin asıl belirleyicisi, oyuncuların bireysel performansının da en önemli etkileyici unsurudur.

 Adı ‘Galatasaray’ olan bir Avrupa Devinin ve Dünya Markasının savunma oyuncuları atletik, teknik ve oyun bilgisi kategorilerinde ‘elit oyuncu’ olmaları kaçınılmazdır.

 Galatasaray’ın Türkiye’deki rakipleri alternatifleriyle birlikte en az ikişer milli oyuncu ( Beşiktaş; Caner-Adriano, Beck-Gökhan Gönül, Fenerbahçe; Hasan Ali-İsmail Köybaşı, Şener-Van der Wiel ) ile mücadele ederken, Galatasaray’ın üçüncü sınıf oyuncular ile ( Sabri-Carole) bu bölgeleri kontrol etmeye çalışmasının tek açıklaması vardır; akıl tutulması!

 Bana kimse önde oynayan oyuncularının performans düşüklüğünü anlatmasın. Eren’in Podolski ile, Bruma’nın Yasin veya Sinan Gümüş ile performans karşılaştırılması Galatasaray’a hiçbir şey kazandırmaz.

  Melo sonrası dünya markası olan Nigel de Jong da Galatasaray’ın oyun sistemi sorununu çözemediyse, artık Önlibero ve Stoper takıntısından kurtulmamız gerektiğini ne zaman anlayacağız?

Savunma bekleri Galatasaray’ın öncelikli sorunudur. Rodrigues, De Jong veya Ahmet Çalık iyi oyuncular olabilir ama Galatasaray’ın tali ihtiyaçlarıdır!

 Tüm bu sorunlar çözüldü de şimdi de elimizde güven veren tek Stoper Chedjou’ya birileri kafayı taktı. Yarım sezon sözleşmesi olan ve bonservisine 6.5 Milyon Euro ödenen içimizdeki Fransız’a çuvallar dolusu tazminat ödeyin veya kadro dışı bırakıp sezon sonuna kadar alacaklarını kuruşuna kadar ödeyin ve Galatasaray’ın bu işten kârlı çıkacağını bize yutturun. Yemezler, bu senaryoyu daha önce Eboué’de de izlemiştik.

 Filmin sonu zaten belli; sezon sonu ‘piyon’ teknik direktör yolcu, umutla başlayan ve hüsranla biten ‘Fatih Terim rüyaları' şimdiden başladı ki Fatih Terim bu Galatasaray’a gelse, yazarlığı bırakırım!

 Neden mi? Çünkü Galatasaray'da bütçe yok. Evet, ''Fatih Terim Galatasaray'da asla para konuşmaz'' ama parasız Galatasaray'a asla gelmedi ve gelmez!

 Bilmem Galatasaray’a asıl Fransız olan kim? Ben mi, Chedjou mu, yönetim mi, yoksa vefakâr günahsız taraftar mı?
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Saray'da bir Fransız yazısına yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 13 Ocak 2017 01:14 aynen doğru sağ ve sol bek sorunumuz var atağa kalan her rakip kanattan geliyor.bunlarda durmadan stoper alıyor.hadi başkan anlamıyor anlayan biri yokmu bu kulüpte.o ayhan ne yapar orda. eldeki stoperlerin yanına bek alsınlar dertler biter.

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM REKLAM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro