eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'deki tesise sporcu yağıyor

Türkiye'deki tesise sporcu yağıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin deniz üzerine dolgu yöntemiyle yaptığı ve bu özelliğiyle dünyada ilk olan golf sahasına ilgi giderek artıyor. Yapılan açıklamada 9 ayda 250 profesyonel golfçünün misafir edildiği bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-04-2017 17:34 - Güncelleme: 17-04-2017 17:34

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 18 delikli golf sahasının 15 Temmuz 2016'da hizmete açıldığı ve 9 aylık sürede 250 profesyonel golfçüyü misafir ettiği aktarıldı.

Samsun Golf Kulübü'nün ülke standartlarının üzerindeki altyapısıyla büyük ilgi gördüğü vurgulanan açıklamada, "Atakum sahilinde 300 dönüm açık alan üzerinde kurulu 9 çukurlu tesis, uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapabilmek için 18 çukura çıkarılıyor. Saha genişliğini büyüterek 650 dönüme çıkarıyoruz. Altyapı çalışmaları süren tesisin parkurları da hazırlandı. İlave 9 çukurlu parkur 18 Temmuz 2018'de hizmete girecek" ifadeleri kullanıldı.

samsun

"Dünyada sadece Büyük Britanya'da bulunuyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsun Golf Kulübü Direktörü Hamza Sayın, oluşturulan "links" saha tipinin dünyada sadece Büyük Britanya'da bulunduğunu belirtti.

samsun

Tesisin Türkiye'deki diğer golf sahalarından çok farklı olduğunu ifade eden Sayın, "Tesisimiz ve sahamızın en önemli özelliği halka açık bir saha olmasıdır. Bunu söylemekte fayda var. Denize yakın, az ağacı bulunan, bol rüzgarlı saha tipine 'links' tipi diyoruz. Yüksek eğimlerin, tepeliklerin ve otların yer aldığı sahalardır. Daha çok Britanya bölgesinde bulunuyor. Tüm bu özellikleri bakımından sahamız Türkiye standartlarının üzerinde" değerlendirmesinde bulundu.

Halkı, kulübü değerlendirmeye ve golf oynamaya davet eden Sayın, şunları kaydetti:

samsun

"Müracaat edenlerin sayısı giderek artıyor"

"Şu an gidişat çok iyi. Kış sezonu olmasına rağmen büyük talep var. Yaz aylarında daha da yoğunlaşacak. Bu da heyecanımızı artırıyor. 9 ayda profesyonel 250 sporcu gelip golf oynadı. 85 öğrencimize de eğitim veriyoruz. Bu sayı okulların kapanmasıyla daha artacak. Şimdiden müracaat edenlerin sayısı giderek artıyor. Herkesin oynayabilmesi için halka açık sahamızda fiyatlarımız, diğer kulüplere göre çok düşük. Herkes ders alıp oynayabilir. Ekipmanlarımız ücretsizdir. Vatandaşlarımız antrenman toplarını kiralayıp dilediği kadar oynayabilir." 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'deki tesise sporcu yağıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • x ve y 10 Temmuz 2017 13:19 ya bari yalan söylemeyin kardeşim.. İlgi görüyormuş.. çimlerin haline bak.. kim oynasın orda golf.. antalyadaki tesislere bekleriz.. gelinde golf sahası görün.. bu samsunun antalyaya benzeme çabasını da bir türlü anlamıyorum.. mevsimler farklı hacılar bunu kabul edin ve özgün olun la azcık..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro