SON DAKİKA

YAZARLAR

Mehmet Özışık

Mehmet Özışık

mehmet@internetspor.com @ozisikmehmet rss Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2014 10:20 - Güncelleme: 22 Kasım 2015 23:05

Volkan ile Kamil

Ülkemizde fazlaca spor yazarı olmamasının nedeni yukardaki başlıkta yatıyor. Bir edebiyat yazarının Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin yazma şansı varken, benim gibi gariban spor yazarına ise ancak Volkan ile Kamil, Melo ile Emre yazıları yazmak düşüyor...

Yazmaya razı olmasına razıyım da konu kısır, asıl sıkıntı da bu noktada başlıyor. Gerçekten kıskanıyorum. Niye kıskanmiyim ki. Adam oturuyor değil 5 ekran edebi bir hikayeden film senaryosu olabilecek bir kitap yazıyor.

Ben ne yazacam?.. Volkan ile Kamil. Bir kere edebi değil. Baştan sona edepsizliklerle dolu bir konu.

Şöyle bir kafanızda empati kursanıza Allah aşkına. Yolda yürüyorsunuz en az 50 milyon insanın gözü sizin üzerinizde. Siz bunu bile bile cinsel organınız ile oynayabiliyorsunuz.

Sizi bilmem ama ben yapamam. Hayası olmayanın imanı olmaz sözüne istinaden yapamam. Ar damarı çatlamış demesinler diye yapamam. Bunlar olmasa bile korkarım yahu. Bunca çoluk çocuğun bakışları arasında yaparsam birileri benim canıma okur korkusuyla yapamam.

Maalesef yapan var işte. Hem de 50 milyon insanın gözleri önünde yapan var. Ne haya, ne iman, ne ar, ne namus hiç birisini düşünmeden yapabilen var işte. Hepsini geçtim, bunu yaparken en ufak bir korkunun olmaması beni hayrete düşürdü. Sırf bu yüzden İngiltere'de ayı lakabına layık görülen Volkan Demirel'i tebrik ederim. Gerçi benim tebriğime hacet de yok. Aziz pederi kendisini o pervasız hareketlerinden sonra ziyadesi ile tebrik etmiştir.

Beni hayretlere düşüren diğer korkusuz insan ise Kamil Abitoğlu. Onun cesareti manyaklık derecesinde. Volkan'ın Melo'ya saldırması sırasında araya girdi. Büyük cesaret vallahi. Ben şahsen iri kıyım böyle birine müdahale etmeye cesaret etmezdim.

TFF Başkanı'ndan tutun MHK Başkanı'na kadar Türk futbolunu yöneten onca yöneticinin gözünün önünde, İngilizler'in deyimiyle ayılık yapan bir sporcuyu cezalandırmak yerine araya girip engellemek büyük bir cesaret ister. Sırf bu yüzden de Kamil Abitoğlu'nu cesaretinden dolayı tebrik ederim.

Umarım çok yakın bir gelecekte kuracağı Milli Takım kadrosuna Volkan Demirel'i çağırmasından dolayı Fatih Terim'i de tebrik etmem. Şayet bu tebriği hak edecek bir hamlesi olursa Terim'in, kendi kendime şeref ve namus sözü veriyorum bir daha Milli Takım'ın hiç bir maçını televizyondan bile izlemem.

Sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını izlemek isteyen tüm sporseverleri de aynı doğrultuda karar almaya davet ediyorum.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Volkan ile Kamil yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR37 YORUM
  • Misafir1755 12 Eylül 2014 17:55 gs artık kan dusmanıdır

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro