eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Çakar'dan CAS yorumu: Fenerbahçe aklanmadı

Ahmet Çakar'dan CAS yorumu: Fenerbahçe aklanmadı

Ahmet Çakar, gündemdeki sıcaklığını koruyan CAS kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-03-2017 09:06 - Güncelleme: 30-03-2017 09:06

Geçmiş dönemin önemli FIFA kokartlı hakemlerinden olan spor yorumcusu Ahmet Çakar, gündemdeki sıcaklığını koruyan CAS kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

Son olarak UEFA'ya yaptığı itirazdan olumlu sonuç alamayan ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuran Trabzonspor Kulübü'nün itirazı CAS tarafından da reddedilmişti.

Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi ilgilendiren dava hakkında BİP'teki "10 numara muhabbet" kanalına konuşan Çakar şöyle konuştu:

"Bir insanın hakkını hukuken araması gayet doğaldır. Niye arıyorsun diye eleştiremezsin. Trabzonspor mağdur olduğunu düşünmüş ve o dönem UEFA'nın Fenerbahçe hakkında aldığı kararlar ile ilgili kendilerine göre haklı nedenleri var. . İtalya'da Juventus küme düşürüldü, diğer büyük takımların puanları silindi. Niye buna ceza verilmiyor diye hakkını aramak istedi. Bu onlar için çok doğaldır, anayasal haktır. Ama CAS bu talebi reddetsiyse de o talebe uymak , saygıyla karşılamak zorundadır."

Trabzonspor'dan CAS kararına tepki! FİFA'ya başvuracağız...

"Fenerbahçe'nin her zaman sabıkasında yer alacak"

"Bakın bu arada herkesin yanlış bildiği bir şey var. Fenerbahçe daha aklanmadi ki. CAS'ın bu kararı Fenerbahçe'yi aklamadı. Fenerbançe UEFA kayıtlarında şimdi herkesin bi sabıkası olduğu gibi bu da onların her zaman sabıkasında yer alacak. Sakın kimse kimseyi kandırmasın CAS'ın reddi Trabzonspor'un şampiyonluk talebi ve kupa talebini reddetmiştir. CAS ben karışmam kardeşim bu UEFA'nın işi dedi attı topu üzerinden"

Fenerbahçe CAS'daki davasını neden geri çekti?

"Zamanında Fenerbahçe CAS'taki davasını neden çekti" diye sordu. 5 yıl önce yaşananları hatırlatan Çakar; "Fenerbahçe UEFA ve bunun üst kurulu olan CAS Mahkemesi'nde sportif yönden şike yaptığı gözüküyordu. Öyle gözüküyor hala. Bunun geri çekilmesi için ise Fenerbahçe'nin CAS'a başvurup dava açması gerekiyordu. Zamanında Fenebahçe, CAS'a dava açmıştı ama sonra ne oldu ise oldu bu davayı geri çektiler ama niye geri çekildi bunu Aziz Efendiye soracaksın."

CAS Trabzonspor'un başvurusunu reddetti!

"Aziz Yıldırım'ın haberi olmadan Fenerbahçe'den sinek uçamaz"

"Hani namus davanızdı ? Bu konuşmalar 4 sene önceki konuşmalar, bunlar 4 sene önceki olaylar. Ben o dönemde söyledim "Hani namus davanızdı ? Hani Fenerbahçe temizdi " o zaman neden CAS'dan bu mahkemeyi geri çektiniz? Çeşitli bahaneler sundular... Geçin onları... Bak yeni deliller çıkmış, kumpas çıkmış. Bir bakmak lazım. Senin davanı geri çekmen CAS'ın vermiş olduğu UEFA'nın destek kararını onaylamak demektir. Aziz Yıldırım benim haberim yok dedi attı, Aziz Yıldırım'ın haberi olmadan Fenerbahçe'de sinek uçamaz. O'nun haberi olmadan Fenerbahçe Kulübü'nde bir tane çiçek kopartamazsın. Yok ya, bu asırlık dava, namus davanız geri çekiliyor ve Aziz Yılıdırım benim haberim yoktu diyor. Geçin bunları. Artık eski defterlerin açılması lazım"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Çakar'dan CAS yorumu: Fenerbahçe aklanmadı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • Misafir 31 Mart 2017 08:58 namustan bahsedecek en son iki takım GS VE TS

    CEVAP YAZ 1 76

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro