eposta yazdır zoom+ zoom-

Federasyon yandaş doldu! Yüzücüler boğuldu

Federasyon yandaş doldu! Yüzücüler boğuldu

TYF’nin imam-hatipli başkanı Erkan Yalçın, yönetimini siyasi görüşlere göre belirleyince 6 sporcu elemeleri geçemeden Türkiye’ye döndü

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-08-2017 10:18 - Güncelleme: 11-08-2017 10:18

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun (TYF) nisan ayındaki seçimli olağanüstü genel kurulunda 204 delegeden 108'inin oyunu alan Erkan Yalçın, başkanlığa seçildi.

İmam-hatipli olan Yalçın, federasyon yönetimine AKP'lileri almayı tercih etti. AKP eski milletvekili adayı Salih Başparmak ve AKP Çankaya İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Güven, başkan yardımcılıklarına getirildi.

Siyaset spora iyice bulaşınca, skandallar birbirini kovaladı. Örneğin, hakemlik belgesi olmayan kişiler resmi müsabakalarda hakemlik yaptı. Yöneticiydi, antrenör oldu! Bir kulüp yöneticisi, uluslararası müsabakalarda antrenör ve masör olarak görevlendirildi. Seçmelerde barajı geçen iki sporcu milli takıma alınmadı, barajı geçemeyen iki sporcu kadroya dahil edildi. Çocukların harcamalarına el koyduğu için ailelerle davalık olan kişiler, antrenör yapıldı.

Yönetimdekilere yakın kişilere ve ‘yandaş' spor kulüplerinin antrenörlerine federasyon kasasından maaş bağlandı. Tüm bu skandalların ardından Budapeşte'de düzenlenen Dünya Su Sporları Şampiyonası'na giden 6 sporcumuz elemeleri geçemedi, yarı final bile yüzemeden Türkiye'ye döndü.

Arda Turan Fatih Terim gitse de dönmem demişti

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Federasyon yandaş doldu! Yüzücüler boğuldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 11 Ağustos 2017 12:22 Sen dinin gereğini yapmazsan,böyle rezil olursun.Üstelik te dindar geçinirsin.Nerde liyakat?

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro