eposta yazdır zoom+ zoom-

Madalyam çalındı dedi ortalığı karıştırdı!

Madalyam çalındı dedi ortalığı karıştırdı!

Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği altın madalya ile dünyanın tanıdığı Milli Atlet Mizgin Ay, ilginç bir paylaşım nedeniyle zor durumda kaldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-08-2017 22:54 - Güncelleme: 09-08-2017 22:54

Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği altın madalya ile dünyanın tanıdığı Milli Atlet Mizgin Ay adına açılan sahte Twitter hesabından atılan, “Altın Madalyam çalındı. Lütfen geri getirin” mesajı ortalığı karıştırdı. Milli atletin antrenörü Muhsin Soysal, “Paylaşılan mesaj gerçek değil Mizgin’in Twitter hesabı yok” dedi.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından 12-16 Temmuz tarihlerinde Kenya’nın başkent Nairobi’de düzenlenen Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda 100 metrede altın madalya kazanan milli atlet Mizgin Ay adına, 14 Temmuz’da “@mizginayy” kullanıcı adıyla açılan Twitter hesabından akşam saatlerinde “Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda kazandığım Altın Madalyam çalındı. Lütfen geri getirin. Onca emek verdim hakkımla kazandım” şeklinde bir paylaşım yapıldı.

Mizgin Ay

Kısa sürede çok sayıda kişinin retweetleyerek paylaştığı tweete çok sayıda da yorum geldi.

Sosyal medyayı karıştıran hesabın sahte olduğu ortaya çıktı.

Mizgin Ay

DUYUNCA BİZ DE ŞAŞIRDIK

Hürriyet’e konuşan Mizgin Ay’ın antrenörü Soysal, madalyanın çalındığı yönündeki paylaşımın gerçek olmadığını belirterek, “Şu anda Mizgin’le antrenmandayız. Duyunca biz de şaşırdık. Paylaşılan mesaj gerçek değil Mizgin’in Twitter hesabı yok. Hatta akıllı telefonu bile yok. Sadece Instagram hesabı var onu da benim telefonumdan açıp kullanır” diye konuştu.

Batman’dan 13 yıl önce mevsimlik işçi olarak Ankara’nın Beypazarı İlçesi’ne gelerek yerleşen 7 çocuklu ailenin 2 kızından biri olan Beypazarı Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Mizgin Ay, Kenya’daki Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği altın madalya ile Türkiye’nin gururu olmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Madalyam çalındı dedi ortalığı karıştırdı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro