eposta yazdır zoom+ zoom-

Şampiyonlar Ligi finali için görülmemiş güvenlik

Şampiyonlar Ligi finali için görülmemiş güvenlik

Dortmund otobüsüne yapılan saldırının ardından harekete geçen Galler polisi, Cardiff'te yapılacak Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için şehre gelen herkese yüz taraması yapacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-04-2017 10:49 - Güncelleme: 29-04-2017 10:49

Ontava'nın haberine göre alınacak olan bu önlem kapsamında Galler polisi, 3 Haziran‘da Cardiff’te gerçekleşecek olan final karşılaşmasına katılmak isteyen bütün seyircilerin -şehre gelmesi beklenen 170 bin kişinin– yüzünü tarayacak.

Dünyanın birçok yerinden katılımın gerçekleşeceği 2016-17 UEFA Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasında olası bir bombalı saldırı ve terör eylemiyle karşı karşıya kalmamak için Galler güvenlik güçleri, bu uygulamayı final karşılaşmasını izlemek üzere stada gitseler de, gitmeseler de ülkeye final maçı için geldiğini belirten bütün turistlere uygulayacak.

Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasına ve ülke itibarına gölge düşürmek istemeyen Galler polisi, bu güvenlik tedbiri sayesinde 170 bin kişinin yüzünü tarayacak ve taranan bu yüzler şüpheli şahıslardan oluşan bir veri tabanı ile karşılaştırılacak. Eşleşme olması durumunda bu sistem sayesinde teröristler planladıkları saldırıyı gerçekleştiremeden yakalanacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şampiyonlar Ligi finali için görülmemiş güvenlik haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro