eposta yazdır zoom+ zoom-

UEFA EURO 2024 için yeni kriterler koydu

UEFA EURO 2024 için yeni kriterler koydu

EURO 2024'e ev sahipliği yapacak olan ülkeyi seçecek olan UEFA, ilk defa insan hakları kriterlerini yerine getirme şartı koydu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-05-2017 09:06 - Güncelleme: 02-05-2017 09:06

UEFA'nın Euro 2024 için adaylık başvurusu yapan Almanya ve Türkiye'ye Birleşmiş Milletler sözleşmesindeki insan hakları kriterlerini yerine getirmesinin şart olduğunu bildirdi. Yolsuzluğu engelleyici yasaların da kriterlerin arasında yer aldığı öğrenildi.

İLK KEZ İNSAN HAKLARI MADDESİ KOYULDU

UEFA'dan yapılan açıklamada, Türk ve Alman yetkililere adaylık sürecine dair detaylı bir bilgilendirme yapıldığı belirtildi. Toplantıda, aday ülkelerin yerine getirmesi gereken kriterler arasında ilk kez insan haklarıyla ilgili madde koyulduğu ifade edildi. 

Açıklamada bu kriterin Birleşmiş Milletler'in 'İş ve İnsan Hakları Rehber İlkeleri' ve Spor, Haklar Birliği'yle yakın iş birliği içerisinde oluşturulduğu belirtildi. Kriterler arasında yolsuzluk karşıtı önlemler ve uyumluluk da bulunuyor. 

CEFERİN: UEFA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

UEFA Başkanı Aleksandr Ceferin de "İnsan hakları ve işçi haklarının korunması UEFA için en yüksek öneme sahiptir. Adaylık sürecinde, insan haklarının korunması ve gözetilmesine yönelik bir takım maddelerin kriterler arasına eklenmesi, bizim için olmazsa olmaz. Bundan böyle, UEFA'nın düzenleyeceği tüm turnuvalarda ve finallerde, ev sahipliğine aday ülkenin bu kriterlere sıkı bir şekilde uyması gerekecektir." dedi. 

UEFA 27 Nisan'da Almanya ve Türkiye'nin katıldığı bir çalıştay düzenlemişti. Nyon'da gerçekleştirilen etkinlikte bu konunun gündeme getirildiği öğrenildi. UEFA'nın her iki ülkenin temsilcilerine de bu kriteri deklare ettiği belirtildi.

Irkçılığa maruz kalan Muntari sahayı terk etti

SKYSPORTS: İBRE ALMANYA'YA DÖNDÜ

SkySports, UEFA'nın bu açıklamasının ardından Euro 2024 için ibrenin Almanya'ya döndüğünü öne sürdü. Haberde UEFA'nın belirttiği yeni kriterlerin Türkiye'nin işini zorlaştırdığı savunuldu. 

Euro 2024'ün düzenleneceği yer Eylül 2018'de açıklanacak. Her iki ülkenin de başvuru dosyalarını 27 Nisan 2018'e kadar teslim etmesi gerekiyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN UEFA EURO 2024 için yeni kriterler koydu haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • KAŞGARLI MAHMUT 02 Mayıs 2017 10:05 SN. ALAGÖZMÜSÜN KARAGÖZMÜSÜN AMA İYİ GÖRMEDİĞİN KESİN YA ARKADAŞIM DAHA ORTADA FOL YOK YUMURTA YOK SEN NE KENDİ KENDİNE GELİN GÜVEĞİ OLUYORSUN MADEM ÖYLE BURADAN BU MİLLETİ İKNA ET SÖYLERMİSİN İNGİLTEREDE HALA KIRALLIK VAR ONA NEDEN O PİS DİHİ UZATAMIYORSUN SEN DİNKOFFFFFFFFFFFF ALASÖZ 02 Mayıs 2017 09:52 Sultanlıkla yönetilmek istenen bir ülkenin avrupa'da ne işi var, yüzünü ortadoğuya, sultanlıklara, krallara çevirmeli, onlarla daha rahat anlaşır, çağdaşlıkla, bilimle, teknikle bir işi olmaz, Çocukları İmam Hhatiplerde okumalı ve başka bir şey bilmemeli, kız çocukları başını kapatıp evlerinden dışarı çıkmamalı, erkeklerin hizmetçisi olmalı...

    CEVAP YAZ 0 3
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro